AB, Demokrasi, İnsan Hakları ve Kadın Haklarında Sınıfta Kaldı!
14.3.2017 14:01:00

Muğla Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak son zamanlarda ülkemiz aleyhine oluşturulan şer kuşatmasına dair bir basın açıklaması yaptı.

Muğla Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak yapılan açıklama şu şekilde;

Malumunuz üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun geçtiğimiz günlerde Avrupa'daki kardeşlerimizle planlanan toplantıları iptal edilmiştir. Bu iptaller diplomatik bir lisanla değil adeta Ülkemiz ve İnsanımız rencide edilerek yapılmıştır. Dışişleri bakanımızın uçağının indirilmemesi,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın Elçiliğimize sokulmaması ve sınır dışı edilmesi Avrupa'nın yüz karasıdır. Bu ikisi de birbirinden çirkin, barbarca davranışın izahı mümkün değildir. Türkiye Cumhuriyeti'nin iki bakanı adeta savaş hukuku işletilerek Hollanda'ya sokulmamıştır. Duruma tepki gösteren soydaşlarımız ve din kardeşlerimizin üzerine içlerindeki kini kusarcasına köpekler ve atlarla saldırmışlardır.

Hollanda polisinin barbarca engellemelerine karşı saatlerce direnen, onlara insanlık ve demokrasi dersi veren, dik duran Muğlalı Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya gururumuz, yüz akımız olmuştur.

Değerli Basın Mensupları,

Olayların yaşandığı gün gelen tepkileri ve toplumun isyanını size anlatamam. Yapılanlar karşısında adeta bir infial yaşandı. Dile getirilen tepkilerin ortak yanı; sanki yüzyıl öncesinde olduğu gibi "Hilâl'e karşı bir Haçlı kuşatması"yla karşı karşıya kaldığımız yönündeydi. Sanki o günlerin canlı şâhidi Merhum Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerinden fırlamış figürler gibiydiler:

Ne hayâsızca tahaşşüt ki ufuklar kapalı!

Nerde-gösterdiği vahşetle "bu: bir Avrupalı"

Dedirir-yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi

Varsa gelmiş, açılıp mahbesi yahut kafesi!

 

Değerli Basın Mensupları,

Yüzyıl öncesinde Yunanistan'ı piyon olarak kullanan Avrupa, bugün partner değiştirmiş gözüküyor.  Aslında bu yasaklamalar sadece Hollanda hükümetinin değil bütün bir Avrupa'nın kararını açık etmesidir.

Burada dikkat çeken husus ise legal ve Milli İrademizin Avrupa'daki tezahürü olan organizasyonlara yasak getirilip terör örgütleri ve HAYIR cephesine sonsuz destek verilmesidir. Aslında Avrupa olarak isimlendirdiğimiz dünün sömürgeci, bugünün emperyal devletlerinin Türkiye ve Mazlum Milletlerin şahlanacak olmasından duyduğu rahatsızlık bu kararlarının tek müsebbibidir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile menfaatleri yok olacaktır ve şimdiye kadar Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak için kullandıkları yerli işbirlikçileri, yani "Türkiye'deki Hayır Cephesi" buna engel olamayacaktır.

Muğla Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına;                          

 Önder UÇAK

 Memur-Sen İl Temsilcisi


Yorumlar
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.